Likus vos daugiau nei savaitei iki pirmojo skambučio mokyklose, labdaros projektas „Pirmoji kuprinė“ būtiniausiu inventoriumi sėkmingam mokslo startui apdovanojo 200 pirmokų iš nepasiturinčių ir socialinės rizikos šeimų.
 
Rugpjūčio 21 d. į „Jeep areną“ Vilniuje  susirinko keli šimtai būsimųjų pirmokų iš Elektrėnų, Kėdainių, Panevėžio, Širvintų, Trakų, Ukmergės, Varėnos ir Vilniaus. Pirmąsias kuprines, kurių kaina šiemet išaugo iki beveik 100  eurų, įteikė projekto organizatoriai Vilniaus  tarptautinis „Rotaract“ klubas kartu su „Ryto“ komandos krepšininkais.

„Esame dėkingi visiems geradariams, kurie projektui paaukojo beveik 20 tūkst. eurų, už kuriuos būsimiesiems pirmokams nupirkome ne tik kuprines, bet ir visas mokyklai reikalingas kanceliarines prekes.  Šiemet, kai vienos pilnai sukomplektuotos kuprinės kaina per metus išaugo daugiau nei 35%, tėvams, o ypač susiduriantiems su finansiniais sunkumais, aprūpinti pirmokus būtiniausiomis mokyklos priemonėmis –  ypač didelis iššūkis. Projektui dar šiek tiek trūksta lėšų, tad kviečiame geros valios žmones prisidėti prie iniciatyvos „Pirmoji kuprinė“ per internetinę platformą www.aukok.lt“, –  kviečia projekto iniciatoriaus Vilniaus  tarptautinio Rotaract klubo prezidentė Gabija Trimbel.

Kaip rodo statistikos duomenys, Lietuvoje yra per 17 000 vaikų, gyvenančių socialinės rizikos šeimose, o kasmet beveik trečdalis pirmokus į mokyklą išleidžiančių tėvų neturi lėšų aprūpinti savo vaikus būtiniausiu mokyklos inventoriumi.
„Šiuo projektu mes siekėme padėti bent keletui šimtų ypač skurdžiai gyvenančių vaikų. Jiems didelį džiaugsmą suteikė ne tik naujos kuprinės, bet ir galimybė apsilankyti Vilniuje krepšinio arenoje, susipažinti su „Ryto“ krepšininkais, kartu pasportuoti ir pasivaržyti. Geros emocijos ir neišdildomi įspūdžiai suteiks vaikams daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi pirmą kartą žengiant per mokyklos slenkstį“, – neabejoja G.Trimbel.

Krepšinio arenoje kartu su „Ryto“ komandos krepšininkais būsimieji pirmokai  dalyvavo estafetėse  ir sportavo vedami Sostinės krepšinio mokyklos trenerių.  

Lietuvos Rotary apygardos valdytoja Jurgita Turulienė renginyje dalyvavusiems būsimiesiems pirmokams linkėjo drąsos žengiant pirmuosius žingsnius mokykloje ir įgyvendinant savo svajones. „Linkiu jums drąsos klausti - į visus klausimus galite rasti atsakymus, jeigu paklausite; drąsos svajoti - kuo daugiau svajosite, tuo daugiau pasieksite, ir drąsos žengti pirmąjį žingsnį, nes visi pasiekimai prasideda nuo pirmojo žingsnio. Linkiu drąsių žingsnių ir daug sėkmės žengiant į mokyklą su pirmąją kuprine", – kalbėjo J.Turulienė.

Pirmokams surengtos šventės vaišėmis pasirūpino restoranas „PlusPlusPlus“ , o gaiviaisiais gėrimais – bendrovė „Vaisių sultys“. Įspūdžių kupiną sportišką dieną vainikavo iš krepšininkų rankų gauta pirmoji kuprinė.
Pasak Trakų rajono Paramos šeimai ir vaikams centro socialinės darbuotojos Nijolės Korkazienės, šventės Vilniuje ir susitikimo su krepšininkais pirmokai laukė su nerimu, nes visai dienai teko išvykti iš namų, atsiskirti nuo tėvų. „Žinoma,  labiausiai vaikus nudžiugino naujos kuprinės, kurias degančiomis iš laimės akimis nekantravo užsidėti ant pečių. Visiems vaikams linkiu  sėkmės, gerų mokslų rezultatų, didelės ištvermės ir svarbiausia drąsos naujame gyvenimo etape“, – palinkėjimu pasidalino N.Korkazienė.

Vilniaus Rotaract klubo inicijuotas socialinis projektas „Pirmoji kuprinė“, kurio metu renkamos lėšos mokyklos inventoriui nepasiturinčių šeimų vaikams, surengtas jau šeštąjį kartą. Šiemet  organizatoriai išsikėlė kone dvigubai didesnius tikslus, prie kurio įgyvendinimo  prisidėjo ir Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas. Pernai su pirmosiomis kuprinėmis į mokyklas projektas palydėjo 133,  o šiemet – 200 pirmokų iš įvairių Lietuvos regionų.
 Vasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, projekto organizatoriai padėjo aprūpinti mokyklinėmis prekėmis ir kuprinėmis į Lietuvą atvykusius 300 ukrainiečių moksleivių.

Prie iniciatyvos gali prisidėti visi geros valios žmonės ir organizacijos pervesdamos projektui „Pirmoji kuprinė“ lėšų per aukojimo internetu portalą  www.aukok.lt/projektai/Pirmoji-Kuprine arba atlikus tiesioginį pavedimą į Vilniaus Tarptautinio Rotaract klubo banko sąskaitą LT817300010170517420, įmokos paskirtyje įrašius „Pirmoji kuprinė“.

Daugiau informacijos:

Eglė Sonata Padagaitė

Projekto „Pirmoji kuprinė“ komunikacijos vadovė

Tel:+370 604 79348

egle@viract.lt