Kovo 27 d. vienas seniausių Lietuvoje Vilniaus Perkūno Rotary klubas jau aštuonioliktus metus surengė unikalaus formato kasmetinį tradicinį pavasario labdaringą Piešinių aukcioną“, skirtą paremti regėjimo negalią turinčius vaikus.

Aukcione taip pat dalyvavo Rotary Lietuva Apygardos Valdytoja Jurgita Turulienė, Valdytojos asistentas Viniaus kraštui Mindaugas Glinskis, Alytaus Rotary klubas ir išrinktasis prezidentas Karolis Aleknavičius, RK „Vytis” ir prezidentas Paulius Latakas, kiti RK bei svečiai.

Prie aukciono vairo stojo Vilniaus Perkūno Rotary klubo prezidentas Vigintas Bartaševičius, išmaniai moderavęs vakarą.

Ypatingų vaikų „Piešinių aukcionas“ - vienas ilgiausiai besitęsiančių Rotary bendruomenės Lietuvoje labdaringų veiklų, kuriai skiriamas išskirtinis dėmesys. Iki dabar aukcionų metu surinkta ir paaukota apie 150 000 EUR. 

Vaikų su regėjimo negalia piešiniai kasmet surenkami iš Vilniaus miesto bei rajono ugdymo įstaigų, originalūs vaikų paveikslai įvertinami, iš kiekvienos įstaigos atrenkami geriausi dailės darbeliai.

Vakarą muzikiniu kūriniu pradėjo viena garsiausių jaunųjų violončelininkių, prestižinio M.K.Čiurlionio kvarteto narė Elena Daunytė, kurią jau daug metų remia Vilniaus Perkūno Rotary klubas. Šiais metais aukcione pristatyti 25 profesionalioje studijoje gražiai įrėminti paveikslai. Sudarytas piešinių katalogas su autorių bei darbelių aprašymu.

Vaikučių amžius - nuo 3 iki 18 metų.

Reikia pažymėti, kad aukcionas visuomet būna labai emocionalus ir jautrus - ugdymo įstaigų pedagogai gyvai pristato vaiką, jo pomėgius, kaip jis kūrė paveikslą, kokią idėją norėjo atskleisti, su kokiais iššūkiais susidūrė.

Šį aukciono vakarą įvyko nuostabus dalykas - savo tapytą kūrinį pristatė pati mažoji autorė su savo pedagoge.

Kaip ir kiekvienais metais, šiemet piešiniai buvo sėkmingai išparduoti, o surinkti pinigai bus išdalinti lygiomis dalimis - pusę sumos, gautos už piešinį nukeliaus jį nupiešusiam vaikui, o kita pusė bus skirta vaiką ugdančiai įstaigai.

Šiais metais, kaip ir pernai dalis surinktos sumos bus paaukota Ukrainos vaikams.

Šiemet iki dabar surinkta 15 000 eurų. Dar galima susisiekti su klubu ir papildomai įnešti paramą „Piešinių aukcionui”.

Vilniaus Perkūno Rotary klubo išrinktoji 2023-2024 metų prezidentė, operos žvaigždė, TV laidų vedėja, autorė ir prodiuserė, „Nomedos Kazlaus vokalo ir aktorinio meistriškumo vasaros akademijos“ įkūrėja ir meno vadovė Nomeda Kazlaus kviečia visus Rotary D1462 klubų seses ir brolius kasmet kovo mėnesiais prisidėti ir aktyviai dalyvauti šiame prasmingame tradiciniame projekte!