Jau dešimtmetį veikiantis Klaipėdos Rotary Karalienė Luizė klubas, vienijantis beveik 30 aktyvių moterų, vasario 22 d. iškilmingai pristatė įgyvendinto projekto rezultatus. Labdaros ir paramos fondo Dvasinės pagalbos jaunimui centre (DPJC) atidarytas Sensorinis relaksacijos kambarys. Tai jau antras vaikų dienos centras Klaipėdoje, kuriame rotariečių moterų iniciatyva įkurtas toks kambarys. Prieš metus Dienvidžio vaikų dienos centre atidaryta tokia relaksacijos erdvė yra vaikų labai mėgiama.

„Patirtis jau parodė, kad sensoriniai relaksacijos kambariai yra ypatingai naudingi vaikų psichoemocinės sveikatos stiprinimui. Šiais metais buvo įsigyta įvairių priemonių ir įrangos šviesos terapijai, balansavimui ir nusiraminimui bei kitų būtinų lavinimo priemonių, žaislų. Centro darbuotojos ir vaikai entuziastingai dalyvavo kambario remonto, atnaujinimo darbuose, todėl sukurta komfortiška, jauki ir saugi aplinka vaikams“, – džiaugiasi Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Roma Budrienė.

DPJC kasdien lanko iki 30 vaikų. Taikant kompleksines edukacines priemones galima pasiekti ilgalaikius rezultatus: šviečiantis pluoštas bei projektorius, skirti šviesos terapijai, užtikrina vaizdinę ir lytėjimo stimuliaciją, pakabinamas hamakas suteikia vestibuliarinę stimuliaciją, skirtas atsipalaidavimui, atsiribojimui nuo aplinkos, nusiraminimui. Šviečiantis stalas, kubai, minkštas kampas ir pasunkintas pledas leis vaikams nurimti, sutelkti dėmesį. Tai tiesiogiai padeda vaikams, patiriantiems nerimą, hiperaktyviems, turintiems dėmesio ar miego sutrikimus - sumažinti nerimą ir sukurti bendrą ramybės jausmą.

Projektas dalinai finansuotas iš Rotary apygardos 1462 fondo, lėšas tai pat skyrė Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė“, prisidėjo Rotary klubas „Aditė“, kiti Klaipėdos rotariečiai, Dvasinės pagalbos jaunimui centras. Bendra projekto suma  beveik 3000 eurų.