Ukraina po smūgių į kritinę energetikos infrastruktūrą išgyvena labai sunkų laiką. Elektros tiekimas gana stipriai apribotas. Matydami kokiomis sąlygomis atsidūrė 50 (nuo 1.5 iki 15 metų) autizmo diagnozę turinčių vaikų - užsiėmimai vyksta prie žvakių.
 
Negalėjome likti abejingi ir nuošalyje. Gruodžio 2- 3d. apsilankėme Ukrainoje. Šiaulių Vykinto Rotary klubas – vaikų dienos centrui ,,Poglyad“ Rivne (Ukraina) padovanojo generatorių, radiatorius bei įkraunamus šviestuvus.  Numatyta, kad centras taps ta vieta kur galima bus sušilti, gauti šilto maisto bei reikalui esant likti ir pernakvoti. Labai dažnai dingus elektrai - nelieka ir šildymo. Centrą lanko ir vaikai atvykę iš labiau karo paliestų Ukrainos vietovių.   Dar viena Ukrainos vieta taps stipresnė - neužges lange šviesa, bus šiluma ir tvirtesnė viltis, kad gyvenimas nesustojo ir artėja pergalė!
 
 
Stiprų ir pozityvų įspūdį paliko aplankytas Rivne vaikų reabilitacijos centras. Prie šios įstaigos plėtros stipriai prisidėjo ir Rivne RK. Neseniai įvykdytas Global Grant projektas kartu su Kanados rotariečiais – 70 tūkst. USD. Reabilitacijos centre –  spalio mėn. užbaigtas sensorinio kambario įrengimas, kurio vertė 10 tūkst. USD. Globalios dotacijos projekto tikslas- naujausių autizmo nustatymo testų ir metodikų adaptacija, kad kaip galima anksčiau nustatyti sutrikimus ir kuo anksčiau atlikti korekcijas. Taip pat pediatrų, psichologų, reabilitologų, mokytojų mokymai. Sukurta speciali svetainė autism.rv.ua.  
 
Visa tai stipriai įkvepia, kad Ukraina bando gyventi , kad ir kaip būtų sunku ir kasdieninį gyvenimą. Tie pradėti darbai tęsiami ir karo sąlygomis. Labai gera jausti ir matyti , kad prie viso to taip stipriai prisideda mūsų broliai ir seserys rotariečiai.
 
Taip pat atvežėme vaikams ir atšvaitų, kurie dabar ypač reikalingi dėl minimalaus apšvietimo. Šiuo metu mieste iš 364 perėjų yra apšviestos tik 20. Tokiomis sąlygomis labai svarbu kaip įmanoma padidinti vaikų saugumą.
 
Apsilankymą simboliškai vainikavo „Poglyad“ centre kartu su Rivne rotariečiais padarytos žvakės. Dalis jų pažymėtų bendru projekto logotipu atkeliavo ir į Lietuvą. Tegu jos mums simbolizuoja tą padovanotą šilumą, viltį , ir  jų liepsna bus prisiminimas , kad mes kartu išties galime daugiau. Kartu į pergalę!