Ateinančių metų rugsėjo pradžioje Lietuvoje vyks Tarptautinė Rotary jaunimo mainų (RYE) specialistų konferencija EEMA 2023. RYE komiteto pirmininkė Žydrė Gavelienė pabrėžia, kad mainų komitetui šis projektas - labai svarbus, nes tai puiki galimybė padidinti ne tik Rotary Jaunimo mainų žinomumą Lietuvoje bei Lietuvos žinomumą pasaulyje, bet ir įtraukti vis daugiau jaunų žmonių į Rotary bendruomenės veiklą mūsų šalyje bei įkvėpti savanorystei.
2022 m. Italijoje vykusioje EEMA 2022 RYE konferencijoje dalyvavo 232 RYE specialistų iš ES šalių, JAV, Brazilijos, Meksikos, Tailando, Taivano. Buvo ieškoma efektyvių sprendimo būdų kaip išplėsti vienpusių jaunimo mainų platformą Ukrainos jaunuoliams, „Power of One” jaunuoliams iš Afrikos šalių bei lygiavertiškai sukurti galimybę LGBT bendruomenei dalyvauti mainuose.
 
Rotary Jaunimo mainų programa buvo atnaujinta tik 2022 m. gegužės mėn. ir per labai trumpą laiką ji atkurta daugiau nei 70% lyginant su 2019 m.
 
Suformuotas projektinis EEMA 2023 konferencijos komitetas: pirmininkas Vygintas Grinis, Rotaract brolis Vilius Šukys bei Rotary sesė Žydrė Gavelienė. Būsimasis Lietuvos apygardos valdytojas Marius Grigelionis pažymi šio projekto svarbą Lietuvos apygardai bei kviečia visus norinčius brolius ir seses prisidėti, susisiekiant el.paštu conference@eema2023.eu