Kovo 2-3 dienomis Lietuvoje lankėsi moterų rotariečių grupė, kuri yra pasivadinusi Nordic Women. Tai įtakingos ir Rotary pasaulyje bei profesinėje veikloje aukštas pareigas užimančios moterys, kurių veikla pasižymi ne vienu labai reikšmingu projekto visame pasaulyje.

Sąrašas žemiau:

Jette Lund, Horsens Vestre Rotary klubas, Danija, Apygarda 1450

Rina Sture Kristensen, Lyngby International Rotary klubas, Danija, Apygarda 1470

Ingrid Berget, Brevik Rotary klubas, Norvegija, Apygarda 2290

Ann-Britt Aseboll, Stockholm Rotary klubas, Švedija, Apygarda 2330

Suzanne Brenning, Stockholm Rotary klubas, Švedija, Apygarda 2330

Monia Sturen, Švedija, Apygarda 2350

Wibecke Nataas, Švedija, Apygarda 2250

Virpi Honkola, Raahe Rotary klubas, Suomija, Apygarda 1385

Anette Lowert, Assens Rotary klubas, Danija, Apygarda 1461

Lietuvoje jos taip pat yra prisidėjusios prie kelių projektų, paskutinis iš kurių buvo Global Grant projektas Healthy women - healthy mother - healthy child. Projekto vertė – daugiau kaip 46523 $. Už šią sumą Ukmergės ligoninės akušerijos skyriui buvo nupirkta reikalinga medicininė įranga, kuri padėtų užtikrinti naujagimio ir mamos sveikatą tiek iki gimdymo, tiek pirmomis dienomis po jo.

Vizito metu viešnios aplankė Kupiškio ligoninę, kurioje taip pat Global Grant projekto dėka prieš pora metų buvo įrengtas druskų kambarys. Viešnios susitiko ne tik su Kupiškio RK sesėmis, bet taip pat su ligoninės personalu bei LR Seimo nare, Sveikatos komiteto nare Orinta Leipute. Ačiū Vilmai Mažeikienei už šiltą priėmimą Kupiškyje.

Taip pat lankėmės Švėkšnos socialinių paslaugų centre, kuriam buvo padovanota antipragulinių čiužinių, kurių ypač trūksta ilgalaikės slaugos ligoniams. Dėkojame Kėdainių Rotary klubui, ypatimgai buvusiam prezidentui Vygandui Valiukevičiui už puikų viešnių priėmimą Kėdainiuose. Rotary klubo susirinkimo metu buvo aptartas ir tolesnis rotarietiškas bendravimas ne tik projektinėje veikloje, bet taip pat ir užmezgant naujus ryšius tarp Skandinavijos ir Lietuvos klubų.

Ypatingai ačiū Vilniaus Geležinio Vilko Rotaract klubui ir klubo prezidentui Gintautui Urbaičiui už įdomų bei puikiai organizuotą susitikimą, klubo veiklos pristatymą. Viešnios buvo sužavėtos šio klubo veiklomis. Tai, kad klubas paramą teikia gerokai toliau už Lietuvos ribų, yra pavyzdys ir įkvėpimas visai Rotary bendruomenei.

Viešnios taip pat susipažino su Vilniumi, jo istorija, aplankė Kaziuko mugę ir žadėjo artimiausiu metu vėl sugrįžti į Lietuvą.