Apie knygą
Šią jautrią istoriją sukūrė rotarietis, „Romuva“ klubo narys Marius Marcinkevičius. Ji pasakoja apie mažą pelėdžiuką, kuris leidžiasi į sapnų pasaulį, atranda drąsą, draugystę ir vaizduotės galią. Dabar ši istorija atgijo scenoje – muzikos, improvizacijos ir bendrystės dėka, bendradarbiaujant su Kauno YAMAHA muzikos mokykla.
Nuo knygos iki scenos
Projektas tapo ne tik kūrybine erdve vaikams, bet ir prasminga iniciatyva, skirta dovanoti kūrybą ir šilumą vaikams su autizmo spektro sutrikimu. Surinktos lėšos skiriamos jų lavinimui, kad jų pasaulis taptų spalvingesnis, pilnas garsų ir atradimų.
Kai scena atgyja
Muzikinė improvizacija pagal knygą „Pelėdžiukas ir sapnų mašina“ sujungė vaikus, mokytojus ir tėvus į unikalią kūrybinę kelionę. Penkiuose renginiuose skambėjo muzika, vaikų balsai ir nuoširdžios emocijos. Skaičiai kalba patys už save. Per 5 renginius scenoje pasirodė net 700 dalyvių, o šią įkvepiančią kelionę kartu stebėjo daugiau nei 2000 žiūrovų. Sceną papuošė unikali, rankomis sukurta scenografija ir specialiai šiam projektui sukurti meniniai darbai, kurie kvietė pasinerti į sapnų ir vaizduotės pasaulį.
Šio projekto idėja įkvėpė Kauno YAMAHA muzikos mokyklos Centro ir Žaliakalnio klasių partnerę Ritą Kukaitienę, kurios kūrybinė vizija subūrė talentingus žmones bendram tikslui.
Renginius vedė Rotary klubo ,,Romuva“ brolis Saulius Vilius Bartaška ir trupė „Gyvi teatre“, savo energija ir charizma įtraukę žiūrovus į scenoje pasakojamą istoriją.
Už kūrybinį indėlį dėkojame:
- 12 mokytojų, kurie su meile ir atsidavimu dirbo su vaikais, skatindami jų kūrybiškumą ir pasitikėjimą savimi.
- Ingridai Petkuvienei, sukūrusiai sapnų mašiną ir suteikusiai jai magijos bei paslapties.
- Jurgitai Tarailienei, kruopščiai įkūnijusiai pagrindinį veikėją – Pelėdžiuką.
- Kristinai Miler, kuri sukūrė Laumių šukuosenas, parinkdama joms stebuklingą įvaizdį.
Bendrystė kuria pokyčius
Visa tai tapo įmanoma, nes susivienijo talentingi žmonės – Kauno YAMAHA muzikos mokyklos bendruomenė, kūrėjai, pedagogai, tėvai ir Rotary klubas Romuva. Baigiamojo koncerto fotografas Marius Antanaitis, baigiamojo koncerto scenografiją kūrė Kauno kultūros centro tekstilės studija „Gijų sodai“.
Kartu įrodome – menas gali būti tiltas tarp širdžių.