„Mieli bičiuliai – Sesės ir Broliai,

Vasara!

Rugpjūtis – Narystės ir naujų klubų vystymo mėnuo (pagal Rotary International kalendorių). Noriu pasidalinti apie tai.

Liepos 1d. Lietuvos apygardoje turėjome 1649 narius, neskaičiuojant Rotaract. Liepos 31d. mūsų jau daugiau – 1655. Primenu, kad prieš 5 metus mūsų buvo 1575. Augame, gal ir lėtokai, bet užtikrintai! Net Covid apribojimai mūsų polėkio neapribojo.

Naujų klubų steigimas irgi vyksta. Džiaugiamės birželio mėn. inauguruotu jauniausiu klubu – Radviliškyje. Viršuje esančiame žemėlapyje visgi dar galime matyti „pilkų” rajonų – kuriuose kol kas nėra Rotary klubų. Šiais metais turime ambiciją – kiekviename krašte įsteigti bent po vieną naują Rotary klubą. Valdytojos asistentai kraštuose ir Narystės komitetas jau galvoja, renka informaciją.

Vasaros, atostogų metu turime daugiau laiko bendravimui su pažįstamais, bendrakeleiviais. Pasinaudokime – galbūt tai ideali proga papasakoti apie Lietuvos Rotary, parodyti mūsų tinklapį bei Facebook profilį.

Primenu, kad 2022m. kovo mėnesį atlikome Rotary organizacijos žinomumo Lietuvoje tyrimą. Apie Rotary bent truputį yra girdėję 47% respondentų, iš jų - 38% (arba 18% apklaustų Lietuvos gyventojų) žino bent vieną Rotary narį. Taigi mes žinomi, ir žinomi palankiai. Turiu paantrinti garbingam pašnekovui (ne rotariečiui), vieno renginio Klaipėdoje metu mums pasakiusiam: „Rotary užtikrintai yra Lietuvos socialinio ir visuomeninio gyvenimo flagmanas".

Nuo spalio mėn. tęsime Rotary Atvirus vakarus  – Vilniuje, Kaune, Klaipedoje, Šiauliuose, Panevėžyje. Kiekviename paminėtame mieste planuojame 2-4 tokio pobūdžio renginius. Pagrindiniai tikslai - pakviesti pabendrauti potencialius rotariečius - pažįstamus, kaimynus, kolegas, Rotaract alumnus, ieškančius Rotary ar Rotaract klubo, neformaliai susitikti su krašto rotariečiais; pasidalinti apie vykstančius projektus.
Noriu priminti, kad mūsų tinklapyje galite rasti „Narystės anketą" – susidomėjusiems Rotary veikla, galvojantiems ar prisijungti prie Rotary.
 
Keliaujančius užsienyje noriu paskatinti įsidiegti programėlę „Club Locator”, kurioje galima rasti daugelį  pasaulio Rotary klubų bei sužinoti kada ir kur vyksta susirinkimai. Žinoma, turėkite omenyje, kad vasaros (šiauriniame pusrutulyje!) metu dėl rotarietiškų atostogų susirinkimai vyksta rečiau. Pvz., naujasis Radviliškio RK irgi jau programėlėje.
 
Narystės komiteto vardu pirmiausia noriu padėkoti visiems, ypač Valdytojai Jurgitai, kraštų asistentams Mindaugui, Laimiui, Valentinai, Daliai, Arnoldui, bei visiems, per vasarą pakalbinusiems bent vieną kandidatą į Rotary.
 
Aš jau pakalbinau. Ar pakalbinai Tu?"

Marius Plitninkas
 
Rotary apygardos narystės komiteto pirmininkas