Posted on Apr 09, 2021

Šį penktadienį, balandžio 9d. prasideda pirmasis Lietuvoje nevyriausybinėms organizacijoms skirtas „NVO Akseleratorius“, kurio partneriu tapo Rotary klubas "Lituanica International". Tai unikalaus formato mokymų ir mentorystės programa, paremta tvaraus verslo ir startuolių vystymo pagrindais. 14 mėnesių laikotarpyje atrinkti dalyviai stiprins savo verslumo ir organizacinius gebėjimus padedant plataus tinklo profesionalų.

„NVO Akseleratoriuje” dalyvaus atrinktos 8 organizacijos ir 2 fiziniai asmenys, pradedantys naujas nevyriausybines iniciatyvas. Dalyviai savo veiklomis sprendžia plataus spektro iššūkius - nuo bendruomenių įveiklinimo ir alkstančių senjorų pamaitinimo iki pagalbos teikimo moterims, patiriančioms smurtą ar miestų infrastruktūros akliesiems gerinimo.

Dalyvius atrinko specialiai akseleratoriui suformuota 8 narių vertinimo komisija, turinti daugiametę patirtį NVO, verslo ir socialinio verslo srityse, kurių tarpe - Nacionalinė NVO Koalicija, Lietuvos Socialinio verslo Asociacija, Pilietinių iniciatyvų centras, M.Čiuželio paramos ir labdaros fondas. Komisijos nariai vertino kandidatų vykdomos veiklos poveikį ir aktualumą vietos gyventojams, motyvaciją dalyvauti programoje, atvirumą naujovėms ir veiklų potencialą. Buvo pastebėta, kad didžioji dalis kandidatų domėjosi socialiniu verslu bei ieškojo finansavimo galimybių jam pradėti.

Projekto vadovė Julija Šredersaitė tikisi, kad „NVO Akseleratorius” paskatins dalyvius steigti socialinius verslus, taip sukuriant stabilesnį pajamų šaltinį pagrindinių veiklų finansavimui.

„Pastebime didelę nevyriausybinių organizacijų priklausomybę nuo projektinių lėšų, kuomet veikla vykdoma tik tol, kol jų yra ir sustabdoma finansavimui pasibaigus. Norime sustiprinti ne tik dalyvių organizacinius ir komunikacijos įgūdžius, bet ir supažindinti juos su alternatyviais finansavimo būdais. Socialinis verslas taikliai atliepia nevyriausybinių organizacijų pasaulėžiūrą ir tikslus, kuomet buriamos bendruomenės, įdarbinami ilgai darbo negalėję susirasti žmonės, kuriamos verslumo galimybės senjorams. Tad tikimės, kad „NVO Akseleratorius” taps puikia ir saugia eksperimentine erdve, kurioje dalyviai galės išbandyti skirtingus modelius, kaip veikti laisvai ir efektyviai”, - teigia ji.

„NVO Akseleratoriaus” unikalumas – stiprus mentorių tinklas ir gerosiomis startuolių (t.y. inovatyvių jaunų verslų) praktikomis paremtas mokymų procesas, nukreiptas į ilgalaikį poveikį. Dalyviai turės galimybę konsultuotis iškylančiais klausimais su 60 skirtingų sričių ekspertais (verslo, teisės, viešojo sektoriaus, reklamos ir kt.), taip užtikrinant reikiamą pagalbą ieškant kokybiškų sprendimų visos programos metu.

Projektą inicijavo ir įgyvendina „Kurk Lietuvai Alumni“ tinklas, buriantis profesionalus, sukaupusius patirties, žinių bei kompetencijų įvairiose kultūros, verslo ir mokslo srityse Lietuvoje bei užsienyje.

Projektas susilaukė didelio palaikymo ir jo partneriais tapo „Women Go Tech”, „Jaunimo Linija”, M. Čiuželio labdaros ir paramos fondas (projektas – „Sidabrinė Linija”), „Ankstukai”, „Maisto Bankas”, Rotary klubas "Lituanica International", „Kauno Hospiso Namai”, „NVO Avilys” ir kt.

Nuoroda į projekto internetinį puslapį: https://www.nvoakseleratorius.lt.