Posted on Feb 09, 2021
Vilniaus Rotary klubas ir Vilniaus Privati Gimnazija inicijavo naujų Junior Interact ir Rotakids klubų steigimą!

Jau kovo 1 d. kviečiame susidomėjusius Lietuvos moksleivius į pirmąjį virtualų susitikimą, kurio metu bus pristatyta steigiamų klubų vizija ir veikla. Registracija: https://forms.gle/CtMHP1YJ2TUKajTU7.
.
Vilniaus Rotary klubas, vadovaujamas prezidento Mindaugo Glinskio, išsikėlė tikslą plėsti Rotary judėjimą Lietuvoje. Ši iniciatyva suteiks šansą moksleiviams tobulėti ir plėsti akiratį būnant mūsų bendruomenės dalimi.
 

APYGARDOS VALDYTOJOS VIKTORIJOS TRIMBEL SVEIKINIMAS

Džiaugiuosi, kad mūsų apygardoje atsiranda vis daugiau Rotary programų jaunimui. Prieš 11 metų apygardoje ir aplinkinėse šalyse atsirado pirmasis Interact klubas Vilnius International, kurį įkūrė Gabija Trimbel gimnazistams nuo 12 iki 18 metų, o dabar Vilniaus RK prezidento Mindaugo Glinskio pastangomis kuriasi pirmasis RotaKids klubas dar jaunesniems vaikams iki 12 metų amžiaus.

RotaKids (Rotary Kids) programos iniciatyva atsirado RIBI organizacijoje, jungiančioje D.Britanijos ir Airijos Rotary klubus. Nors Rotary International dar nėra oficialiai įvardijusi RotaKids kaip Rotary programos, panašūs klubai egzistuoja ir kitose pasaulio šalyse. Australijos rotariečiai programas vaikams iki 12 metų paprastai vadina EarlyAct, Pietų ir Centrinės Amerikos Rotary klubai kuria Futuract klubus.

RotaKids klubai vaikams iki 12 metų siekia paskatinti Rotary globojamą savanorystę jau nuo pradinių klasių, mokyti vaikus lyderystės, atjautos, gerų darbų savo bendruomenės labui. Susidomėję šia vėikla, vėliau RotaKids ateina į Interact klubus, o pabaigę gimnazijas, prisijungia prie Rotaract veiklos. 

RotaKids - tai savanorystė žaidžiant. Šiuo metu skaičiuojama apie 6033 vaikų, žaidžiančių 296 Rotary klubuose 33 šalyse. Smagu, kad pirmasis klubas kuriasi Lietuvoje

Labai džiaugiuosi, kad į Rotary judėjimą jungiasi ir pažangios privačios mokyklos, kuriose buriasi pirmieji Rotakids klubai.