"Sidabrinė linija"

 
Klubas - Lituanica International RK
El. p. -  pasikalbekime@sidabrinelinija.lt
Daugiau informacijos - www.sidabrinelinija.lt
 
„Sidabrinė linija“ - draugystės pokalbiai, emocinė ir informacinė pagalba telefonu vyresnio amžiaus žmonėms.
 
Šiuo metu Lietuvoje gyvena daugiau nei pusė milijono vyresnio amžiaus žmonių. Tačiau Lietuvos visuomenė sensta bene sparčiausiai visoje Europos Sąjungoje, ir, kaip prognozuojama, jau 2030 m. kas trečias šalies gyventojas bus vyresnis nei 60 metų amžiaus. Gyvenimo saulėlydis deja, dažnai yra lydimas artimo žmogaus ir socialinių ryšių praradimo, išgyvenamų vienatvės ir atskyrimo nuo „normalaus gyvenimo“ jausmų, įvairių sveikatos sutrikimų, skurdžios materialinės padėties. Statistikos departamento duomenimis, kone pusė žmonių̨, sulaukusių 65-erių metų ir vyresnio amžiaus, gyvena vieniši, o naujausiais indekso „Global AgeWatch“ duomenimis, pagal garbaus amžiaus žmonėms sudarytas gyvenimo sąlygas Lietuva užima tik 63-ią vietą iš 96-ių tyrime dalyvavusių šalių.

Kviečiame savo parama ir žinios sklaida prisidėti prie vyresnio amžiaus žmonių vienišumo, izoliacijos ir socialinės atskirties mažinimo, palaikyti ir paremti „Sidabrinę liniją“, siūlančią galimybę turėti telefoninį draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti.
 


„Sidabrinės linijos“ kuriamas poveikis:
> kuria draugystės, artumo, bendravimo ryšį;
> mažina atskirtį bei stiprina saugumo jausmą vyresniame amžiuje;
> praskaidrina nuotaiką bei gerina psichinę sveikatą;
> įgalina garbaus amžiaus žmones susidoroti su sunkumais;
> veikia kaip savižudybių prevencijos priemonė.

Nuo „Sidabrinės linijos“ veiklos pradžios jau beveik 3 200 vyresnio amžiaus žmonių turėjo galimybę atrasti pokalbių draugą, su kuriuo reguliariai bendrauja telefonu ir nebesijaučia tokie vieniši, arba jiems suteikta emocinė pagalba, juos kalbina apie 500 savanorių, iš viso įvyko jau kone 60 000 pokalbių, kurių bendra trukmė viršija 1 200 000 minučių arba 20 000 valandų! Tai geriausias „Sidabrinės linijos“ kuriamos poveikio – vyresnio amžiaus žmonių vienišumo mažinimo – įrodymas.

Vienišumas yra kaip agonija, jo poveikis žmogaus sveikatai prilygsta 15 surūkytų cigarečių per dieną. „Sidabrine linija“ yra efektyvus būdas mažinti vyresniojo amžiaus žmonių vienišumą, izoliaciją ir socialinę atskirtį. Kviečiame ir Jus prisidėti prie gyvenimus keičiančio pokyčio!

PAPILDOMA INFORMACIJA
Tai yra tęstinis projektas, veikiantis nuo 2016 m. Rėmėjų skirta parama be kasdienių operacinių išlaidų padengimo leidžia mums daugiau lėšų skirti rinkodarai ir komunikacijai, supažindinti vyresnio amžiaus žmones su jiems prieinamomis nemokamos emocinės ir informacinės pagalbos galimybėmis, pasiekti netgi nutolusiose vietovėse gyvenančius vienišus senolius, pristatyti jiems reguliarius draugystės pokalbius su bendraminčiu.

Vienam senoliui užtikrinti reguliarius kassavaitinius pokalbius su bendraminčiu visą mėnesį kainuoja apie 10 eurų, ištisus metus – 120 eurų. Į šią sumą įeina 800-osios linijos ir skambučių centro išlaikymas, ryšių išlaidos, „Sidabrinės linijos“ veiklos viešinimas, savanorių pritraukimas ir jų mokymas, psichologų paslaugos. Metinis „Sidabrinės linijos“ veiklos biudžetas siekia apie 200 000 - 240 000 Eur.

Šiuo metu aktyviai investuojame į IT infrastruktūrą su tikslu pasiruošti projekto plėtrai į užsienio šalis.
 
Paremkite “Sidabrinę liniją” ir nuspalvinkite vienišo senolio dieną naujomis spalvomis: www.sidabrinelinija.lt/remejams/paramos-budai.