Apygardos 1462 valdytojas 2024-25

ANDREJUS GERAŠČENKO

Gimęs tolimame pasaulio krašte Kamčiatkoje, būdamas 1 metų amžiaus su mama grįžo gyventi į Vilnių. Vilniuje baigė mokyklą, po to pasirinko studijas Technologijų (statybos) ir dizaino kolegijoje, kur įgijo žinias bei praktiką statybų sektoriuje. Toliau tęsė studijas Vilniaus pedagoginiame universitete, kur įgijo sporto trenerio ir mokytojo bakalauro laipsnį. 2003 metais persikėlė gyventi į Klaipėdą ir pradėjo dirbti statybų versle. Nuo 2017 m. iki dabar vadovauja savo įsteigtai statybos įmonei „Apdailos partneris”. 

Nuo vaikystės aktyviai užsiima sportu (plaukimas, futbolas, šiuolaikinė penkiakovė, tenisas, krepšinis). Buvo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės jaunimo rinktinės narys ir atstovavo savo šalį Europos ir tarptautiniuose čempionatuose. Šiuo metu aktyviai dalyvauja mėgėjų teniso turnyruose.

2015 m. prisijungė prie Rotary šeimos tapdamas Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo nariu. Aktyviai įsitraukė į klubo ir Apygardos veiklas. 2019 m. tapo Rotariados komiteto pirmininku. 2021-2022 m. buvo klubo prezidentas ir Valdytojo asistentas Klaipėdos kraštui. 2019 m. įvertintas Apygardos Nacionaliniu apdovanojimu ir 2022 m. Paul Harris Fellow apdovanojimu.

Andrejus su žmona Gintare augina keturis vaikus - Elingą, Medą, Enoją ir Elijų. Mėgsta keliauti, kartu leisti laiką, puoselėja įvairias šeimos tradicijas, pavyzdžiui kartą per mėnesį visi gamina ir skanauja įvairių šalių maistą bei susipažįsta su pasirinktos šalies istorija, kultūra, kulinarija.

Vienos iš svarbiausių Andrejaus vertybių yra tarnystė bei santykio kūrimas ir puoselėjimas. Andrejus tiki, jog nesavanaudiškos lyderystės pagrindu, dirbant išvien komandoje, galima pasiekti stebuklingų rezultatų. Į klausimą kokia yra žmogaus gyvenimo prasmė Andrejus atsako: „Verta gyventi dėl aukštesnio tikslo, kuris yra didesnis nei tu pats. Skirti savo gebėjimus, laiką, patirtį dėl to, kas turi prasmę kurti gražesnį pasaulį."