Spalio 15 dieną Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje įvyko Rotary konferencija „Rotary ir Lietuva - ateities perspektyvos", kurioje gausiai dalyvavo Rotary bendruomenės sesės ir broliai, šeimos nariai ir draugai.

Apygardos konferencija yra pats svarbiausias mūsų, Rotariečių renginys. Vivaldi „Metų laikai“ suvirpino mūsų širdis ir nukėlė mintimis į žiemą, primindami mums, kaip svarbu padėti Ukrainai artėjant šaltajam periodui. Tuos jausmus dar labiau sustiprino žinojimas, kad solo atlikėja – jaunoji Sofija iš Ukrainos.

Pagalba Ukrainai šiemet mums svarbiausias tikslas. Apie Ukrainos kovą už laisvę iki pergalės kalbėjo Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta. Pranešimą apie pilietinį pasipriešinimą Ukrainoje skaitė Mėlyna/Geltona įkūrėjas Jonas Oehman.

V.Kernagio „Baltas paukštis“ ir M.Lysenko „Malda už Ukrainą“ buvo nuostabiai atlikti Perkūno Rotary klubo sesės Nomedos Kazlaus. Esame dėkingi už jos dovaną.

Įkvėpti Prezidentės Jennifer Jones sveikinimo šiemet mes svajojame drąsiai, keliame ambicingus tikslus, kuriame dinamišką organizaciją, kuri laiku atsiliepia į bendruomenių poreikius ir pasaulio problemas.

Dėkojame RI Prezidentės atstovei Venanzia Rizzi, svečiams iš Danijos Per Hoyen ir Annete Lowert už šiltus pranešimus.

Toliau renginyje pranešėjai kalbėjo mums visiems svarbiomis temomis – kuo galime padėti pasiekti taiką Ukrainoje, kaip saugoti sveikatą ir išnaikinti Polio pasaulyje, kaip išsaugoti žemę ateities kartoms.

Taip pat su Egle Kesyliene planavome kelionę į Rotary 2023 m. konvenciją Australijoje, o sesė Žydrė Gavelienė pristatė gyvenimus keičiančius Rotary mainus.

Po baigiamojo ir padėkos žodžių buvo surengta ekskursija Lietuvos Nacionalinėje Filharmonijoje.

Rotary apygardos vardu dėkojame Konferencijos ir renginių organizavimo komiteto pirmininkei Julijai Gerlich, konferencijos organizatorei - Ritai Alksnienei, renginio vedėjui Rolandui Vilkončiui, Rotaract savanoriams: Gabrielei Adomonytei, Gintautui Urbaičiui, Jolantai Rakovskai, Juliui Šukiui, Kristinai Kaveckaitei, Lukui Milčiui, Marijai Milišauskaitei, Martynai Meškauskaitei ir Vilūnei Atkočiūnaitei.