Klube vykusiose diskusijose, išsikristalizavo mintis, kad būtų šaunu išvystyti ir įgyvendinti idėją „Vilniaus svarba Europai ir pasauliui”. Labai džiaugiamės, kad klubo broliui Virginijui Savukynui atėjo puiki mintis – įamžinti neeilinį įvykį Lietuvos istorijoje, kuris pasirodė svarbus ir pasauliniu mastu. 

Metro terminą žino visas pasaulis, tačiau tik Vilniuje yra jam – metro terminui ir jo autoriui Titui Livijui Buratiniui (Tito Livio Burattini) – skirta skulptūrinė kompozicija. 2022 metų birželio mėnesio pradžioje Valdovų rūmų siena pasidabino skulptūrine kompozicija, kurią sukūrė skulptorius Martynas Gaubas.

Titas Livijus Buratinis (1617–1681) – italų kilmės fizikas, matematikas, geografas, egiptologas, architektas, išradėjas, diplomatas ir finansininkas.  Naująjį siūlomą ilgio matą T. L. Buratinis aprašė 1675 m. Vilniuje išleistoje knygą Misura universale. Joje pirmą kartą paminėtas terminas metras kaip ilgio matas. Autorius universalųjį ilgio matą siūlė vadinti metro cattolico. Tai reiškė, kad jis turėtų būti naudojamas visuose katalikiškuose kraštuose. 

1665 m. T. L. Buratinis apsigyveno Vilniuje. Jam buvo pavesta vadovauti ne tik Vilniaus, bet ir Lietuvos Brastos, Krokuvos bei Ujazduvo monetų kalykloms. Lenkijos ir Lietuvos valdovo Jono Kazimiero Vazos valdymo laikais (1648–1668), po XVII a. vidurio karų, Lietuvos monetų kalykla vėl buvo atidaryta ir veikė nusiaubtų Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų teritorijoje. Čia 1664–1666 m. kaldinti variniai šilingai (vadinti boratinkomis), auksinės ir sidabrinės monetos. Per archeologinius tyrimus greta šios vietos, Valdovų rūmų II oficinos pietiniame gale, buvo rasti Monetų kalyklos, kuriai vadovavo T. L. Buratinis, pastato pamatai, 2 tūkst. varinių šilingų, jų ruošinių bei atraižų. Bareljefas metro kūrėjui yra kaip tik toje vietoje, kur prieš pustrečio šimto metų veikė monetų kalykla.

Vilniaus senamiesčio Rotary klubas džiaugiasi, kad bendromis idėjos autoriaus Virginijaus Savukyno, kitų klubo narių, skulptoriaus Martyno Gaubo, Valdovų rūmų administracijos geranoriškumu ir pastangomis pavyko padovanoti miestui skulptūrinę kompoziciją, kuri yra istoriškai vertinga ir išliks įdomi tiek vilniečiams, tiek miesto svečiams. 

Miestas bareljefą priėmė svetingai – atidengime, kurį vedė klubo brolis Antanas Zabulis, ištikimai lydėjęs metrą kelionėje nuo idėjos patvirtinimo iki pat atidengimo renginio, dalyvavo Vilniaus Universiteto Rektorius, Italijos ambasadorius, Lenkijos instituto Lietuvoje vadovės ir daug renginiu susidomėjusių vilniečių bei miesto svečių.